top of page

Zanzibar ( Novatours)

14.01.2021-25.03.2021

Valged liivarannad ja hämmastavalt türkiissinine ookean - need on paljude Sansibari külastajate esimamuljetes ja meenutustes esikohal. Aafrika idarannikul, India ookenis asuv saar köidab reisihuvilisi ainulaadse iluga, mis pakub tegelikuses rohkem kui idüllilised rannad.

Sansibar, tuntud ka kui vürtside saar, on Tansaania poolautonoomne piirkond, mis asub India ookeani saarestikus, vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel Ida-Aafrika mandriosast. Sansibar koosneb kahest peasaarest – Pembast ja Sansibarist, mida kohapeal tuntakse ka Unguja nime all. Arhipelaagi kuuluvad veel paljud teisedki väikesed saared.

Mõnus troopiline kliima, soe ja kristallselge ookeanivesi ja palmipuudega palistatud rannad muudavad Sansibari üheks ihaldusväärsemaks reisisihiks Tansaanias.

Saarel leidub rikkalikult märke kohalikust hõimuelust. Õhus on tunda vürtside ja vanilli lõõgastavat hõngu. 

ansibari nime kannab nii saar ise, kui ka selle pealinn. Viimast kutsutakse ka saare südameks. Saare hing on aga Kivilinn, mis köidab eelkõige kultuuri- ja ajaloohuvilisi. Kivilinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ning peegeldab kõige paremini jälgi araabia, portugali, india ja britide kultuuride segunemisest. Sansibari vanalinn on nagu vabaõhumuuseum. Mööda rannajoont jalutades võite peagi end leida Sansibari vanim hoone - vana kindluse juurest. Avastamist väärivad ka Araabia kvartali looklevad tänavad ning kunagine sultani residents Imede maja, kus tänapäeval asub ajaloo- ja kultuurimuuseum. Vanalinnast leiab ka maja, kus sündis tuntud ansambli Queen solist Freddie Mercury, kes veetis Sansibaril osa oma lapsepõlvest. Majas asub tänapäeval muuseum ja hotell, kus võimalus isegi ööbida laulja toas!

Reef and Beach Resort 3* hommikusöögid Novatours al. 1175 € (8 ööd/in.)

Zanzibar Bay Resort 3* hommiku ja õhtusöögid Novatours al. 1255 € (8 /in.)

Uroa Bay Beach Resort 4* kõik hinnas al. 1455 € (8 ööd/in.)

Kendwa Gold Zanzibar 5* hommiku-ja õhtusöögid al. 1875 € (8 ööd/in.)

***Sõltuvalt reisi kuupäevast, suurüritustest sihtkohas ja vabade kohtade olemasolust võib hind erineda ülaltoodust

bottom of page