Horvaatia
Horvaatia asub Euroopa kaguosas Aadria mere kaldal. Horvaatia põhjanaabrid on Sloveenia ja Ungari, idas asub Serbia ja Montenegro, kagus piirneb Horvaatia Bosnia ja Hertsegoviina ning Serbia ja Montenegroga. Horvaatia käänuline ja rohkete lahesoppidega rannajoon on 1777 km pikkune.Suurema osa Horvaatia territoriumist hõlmab Dinaari mäestik. Aadria meri on täis suuremaid ja väiksemaid Horvaatia saari - kokku on neid 1185.
Horvaatias valitseb merelismandriline kliima. Suved on siin palavad, talved külmad. Rannikualadel on suved niiskemad, talved mahedamad. Horvaatia lääneosas valitseb mandriline kliima, rannikualadel mereline kliima. Horvaatia mandriosa keskmine õhutemperatuur on suvel 22-26C, Vahemereäärse rannikuala oma aga 26-30C.
Mlinit nimetatakse ka Dubrovniku eeslinnaks. Dubrovnikust 11 km kaugusel asuvat Aadria mere rohelist kuurorti tõstavad esile madalad kristalsed lahed ning mugavad rannad. Kõige paremini sobib see aktiivsetele puhkajatele. Spordiharrastajad võivad siin sukelduda, sõita veesuuskade või kaatriga, purjetada, paraplaaniga lainete kohal lennata, mängida rannavõrkpalli ja tennist, sõita jalgrattaga, kalastada ning minna mägedesse.
Cavtat on Horvaatia üks ilusaimaid kuurorte, mis ühendab ideaalselt kogu Dalmaatsia ranniku linnade ja väikelinnade keti. Vaiksest kalurilinnast leiate nii keskaegse vanalinna kui palmidega üle külvatud rannapromenaadi ja mugavad restoranid. See on kuurort neile, kes hindavad rahu ja mugavust ning soovivad sukelduda tõelisesse looduse ilusse.