top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türgi  (Novatours, Tiketa Tour,  Coral Travel, TUI)

 

30.07.2021 – 22.10.2021

Türgi piirneb kolme merega - riigi põhjaosa piirab Must meri, lääneosa -Egeuse meri ja lõunaosa - Vahemeri. Euroopa osal on piir Kreeka ning Bulgaariaga, Aasia osa ääristavad Gruusia, Armeenia, Azerbaidzaan, Iraan, Iraak ja Süüria. Türgi on mägine maa - enam kui 75% riigi territoriumist asub merepinnast kõrgemal kui 500m.

Riigi keskosas ja mägedes valitseb mandriline kliima - väga külmad talved ning soojad ja kuivad suved. Rannaäärsetel aladel on suvi kuiv ja kuum. Türgi põhjapiirkondades, iseäranis Musta mere äärsetel aladel ei ole suved nii kuumad kui Egeuse mere kaldal. Juulikuu keskmine õhutemperatuur Musta mere ja Marmaara mere äärsetel aladel on 22-24C, Vahemere rannikul 25-32C.

Alanya

Antalyast 135 km kaugusel asuv Alanya on tore avastus. Mõnusalt paraja suurusega linn. Väiksem kui Marmaris, suurem kui Kemer. Inimlike mõõtmetega ja samas piisavalt võimalusi ja meelelahutust pakkuv. Paljude arvates Türgi Riviera mitmekesiseim kuurort. Alanya maamärgiks on romantiline mägine poolsaar, mis lõikab linna ja selle rannad kaheks. Mäge troonivad 13. saj.l rajatud seldžukkide kindluse imposantsed müürid, ülesroniva käänulise tee ääres on käsitööletid, kohvikud ja baarid. Mäelt avaneb hingepaitav vaade purjedega pikitud merele ja linnale; linnast mitte vähem uskumatu vaade mäele, kindlustornidele, õhtutuledele.

Antalya

Omanimelise lahe ääres asuv omanimelise provintsi pealinn Antalya on rahvaarvult Türgi 8. linn. Linna elanike arv on ligi üks miljon. Antalya ja teised provintsi kuurortlinnad asuvad rannikutasandikel Tauruse mäeaheliku ja mere vahel. Loodus on imekaunis ja vaheldusrikas. Legendi kohasel saatis Pergamoni kuningas Attalos 2000 aastat tagasi välja eelväed leidmaks paika, millele võrdset ei leidu – tõelist paradiisi maa peal. Antalyasse jõudnud väed selle siit ka leidsid. Koha ilust pimestatud Attalos käskis siia rajada linna, mille ta nimetas enda järgi Attaleiaks. Sellest on sajandite jooksul arenenud Antalya.

Belek

Suurepärased rannad, kristallselge smaragdroheline meri ja kõrge teeninduskultuur teevad Belekist unustamatu puhkusekoha, kus korduvklientide määr on erakordselt suur. Belek on ranniku prestiižseim ja kalleim kuurort – siia on ehitatud peamiselt 5* luksushotelle, mille puhul hinnas on nii palju teenused, sööki ja jooki, et hotelli territooriumilt lahkumine nõuab suurt tahtejõudu.

Kemer

Kemer on väike, hubane, imekena kuurortlinnake. Laiemas mõttes hõlmab Kemeri kuurorttsoon lisaks Kemeri linnale veel kokku 5 küla - Beldibi, Göynük, Kiriş, Çamyuva ning Tekirova. Valdav osa hotelle pakub „vägagi kõik hinnas teenust“. Hea selle juures on, et suurepärase puhkuse võib veeta hotellist lahkumata, ka kulutused püsivad kontrolli all. Ja halb, et kõik muu kipub jääma nägemata-kogemata. Meri Kemeri randadel on türkiissinine ja kristalselt puhas, põhi on näha kuni 6 m sügavuseni! Paljud rannad on saanud sinilipu, lahesoppides ujumisel avaneb seedritega kaetud mägedele unustamatu vaade. Enamik randu on kas kivised või kiviklibu on segatud liivaga

Lara

Antalya kesklinnast 20 km ida pool asuv Lara on kiiresti arenev ja kasvav kuurort. Seda linna kutsutakse "Türgi uueks Antalyaks". Lara suured ja ainulaadse ehitusstiiliga hotellikompleksid meelitavad külastajaid avarate liivaranda, paljude erinevate teenuste ja väga heade meelelahutusprogrammidega nii suurtele kui ka väikestele puhkajatele.

Side

Antalyast 75 km kaugusel asuv pisikesele poolsaarele pressitud Side on meeliülendav kombinatsioon minevikust ja tänapäevast. Nimi Side tähendab granaatõuna - see on viljakuse ja heaolu sümbol. Tillukesel, vaid 800 m pikkusel ja 400 m laiusel maaninal eksisteerivad kõrvuti ja läbisegi antiik-Rooma varemed ja tänapäevane vilgas puhkusekuurort. Loodus, tänapäev ja iidne ajalugu on siin harvanähtavas harmoonias. Poolsaarest kahele poole jäävad kuldse liiva ja türkiissinise mereveega rannad, kuhu alates turismibuumi algusest on rajatud ja rajatakse üha uusi hotelle.

Monte Carlo 4* all Kidy Tour - 567 € ( 7 ööd/in.) 

Nurol Club Salima  5* uall  Novatours - 785 € ( 7 ööd/in.) 

 Riviera Hotel &SPA  4*   all Novatours - 745 €  ( 7 ööd/in.) 

Club Asteria Belek 4* uall Novatours - 1019 € ( 7 ööd/in.) 


***Nädalaste majutuste näidishinnad ühe inimese kohta kaheses toas!

bottom of page