top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tenerife (Novatours)

08.10.2021-24.04.2022

Kanaari saared on maaliline saarestik Atlandi ookeanis, igavese suve maa ideaalse kliima, smaragdorgude, veidrate kaljude ja liivarandadega. Ametlikult on Kanaarid Hispaania autonoomne provints, mis koosneb 7 suurest saarest (El Hierro, La Palma, La Gomera, Tenerife, Lanzarote, Gran Canaria ja Fuerteventura) ja mitmest väikesest saarest. Saarestiku pealinna tiitlit annavad Santa Cruz de Tenerife ja Las Palmas de Gran Canaria linnad üksteisele iga 4 aasta järel.

Vaatamata sellele, et formaalselt kuuluvad Kanaari saared Hispaaniale, pole siinne õhkkond sugugi euroopalik. Turistid tulevad siia tõelise eksootika pärast: suurepärased troopilised maastikud, pehmed ookeanilained, mustad vulkaanilised rannad ja maitsvad küpsed puuviljad. Õnneks on see eksootika lähedal ja ligipääsetav: saartele lendamiseks kulub vaid paar tundi, kui ümberistumisi arvestada. Kanaari saartel ei saa te rannas lõõgastuda mitte ainult: ainulaadsed eelajaloolised mälestusmärgid, vulkaanid, kosed, tahkunud laava "kuuorud" on üle saarte laiali. Ja siin on suurepärane teenindus ja tõeline paradiis surfajatele ja sukeldujatele.

Kanaari saarestiku suurim saar oma pealinna Santa Cruz de Tenerifega. Kohalikud kutsuvad seda "igavese kevade saareks". Tenerife üheks eripäraks on põhja ja lõuna kontrast: põhjas on alati roheline ja niiske, lõunas kuiv ja väga päikeseline. Topograafia ja kliima mitmekesisus pakuvad rohkelt suurepäraseid maastikke. Saare sümboliks on 3710 m kõrgune kustunud vulkaan Teide – Hispaania kõrgeim punkt. Puhkamist saarel võib soovitada küpses eas inimestele, sealhulgas südame-veresoonkonna haiguste all kannatajatele. Saare lõunaosas, Los Cristianose, Playa de las Americase ja Playa Fanabe randade lähedal on turismikompleksid. Ainulaadne mereline kliima, mis võimaldab aastaringselt ujumist ja veesporti, meelitab turiste üle kogu maailma.

Coral Teide 3. märts* Catering Novatours puudub  - alates 549 € (7 ööd/inimene)  

Gara Suites 4* hommiku- ja õhtusöögid Novatours - alates 845    ( 7 ööd/inimene)  

Sol Tenerife 4*  hommiku- ja õhtusööke  Novatours - alates  839    ( 7 ööd/inimene)  

 

Malaga (Novatours)

05.10.2022-26.10.2022

Malaga on suur sadamalinn, kus on võluv ajalooline keskus, mida saab avastada ühe päevaga, ning moodsad linnaosad pilvelõhkujate ja suurte kaubanduskeskustega. Sellest tulenevad loogiliselt kaks populaarset turismitegevust: ostlemine ja jalutamine mööda käänulisi roheluse ja lillede rohkusega tänavaid. Kuid esiteks on Malaga kuurort, kus on suurepärased rannad, samad hotellid ja vilgas ööelu. Lastega puhkamiseks kohalik rannik sada protsenti ei sobi – meri võib nende jaoks külm olla ning kuuma õhu ja värskendava vee kooslus meeldib kõigile teistele.

Siin on sündinud kunstnik Picasso ja kunstnik Banderas – siit ka paljud muuseumid, tänavad, restoranid ja hotellid, mis on saanud nime esimese järgi, teist aga lihtsalt jumaldatakse. Ausalt öeldes juhime tähelepanu kahele faktile: Picasso elas Malagas alles lapsekingades, tema teoste kogu aga uues, spetsiaalselt selleks otstarbeks ehitatud.  hoone , tõesti väärt.

Bali 3*  hommikusöögid  Novatours  - alates 719 € (7 ööd/inimene)  

Monarque El Rodeo 3* kõik hinnas Novatours - alates 815  (7 ööd/inimene)  

Puente Real 4* Novatoursi hommiku- ja õhtusöögid - alates 829    ( 7 ööd/inimene)  

Higueron Malaga 5*  hommiku- ja õhtusööke  Novatours - alates  1455 €  ( 7 ööd/inimene)  

 

 

 

 

Mallorca (Novatours)

14.09.2022-28.09.2022

Mallorca on Baleaari saarestiku suurim saar, mis sobib suurepäraselt rannapuhkuseks, kaljuronimiseks, sukeldumiseks ja purjelauasõiduks ning lihtsalt looduse nautimiseks. Siin on pehme ja soe kliima, silmapaistvad suuruse ja kauni mäeahelikud, tihedad metsad ja viljakad orud. Lisaks on Mallorca võib-olla üks demokraatlikumaid Baleaari saari. Siin võib ühtviisi hästi kohata kuningliku pere liiget, kuulsat näitlejannat või klassivenda Balashikhast, keda te pole 10 aastat näinud. Seda Hispaania saart peetakse suhteliselt kergesti ligipääsetavaks paradiisiks lõbusaks puhkuseks koos seltskonnaga. sõbrad. Igal aastal tuleb siia umbes 8 miljonit turisti, mis on saanud kohalikele elanikele nii õnnistuseks kui needuseks. Puhkajate endi jaoks tähendab see esiteks seda, et siinne infrastruktuur on kõrgeimal tasemel välja arendatud; teiseks, et hinnakiri vastaks sellele; kolmandaks, et enne hooajal Mallorcale minekut tuleb hoolikalt läbi mõelda.

Ja isegi vaatamata kogu sellele buumile suudab Mallorca üllatada neid, kes julgevad rannikust vähemalt mõne kilomeetri sisemaale eemalduda. Hinnad langevad iga kilomeetriga ja on saare keskosas võrdne Hispaania mandriosaga.

Cala d'Or sobib hästi mesinädalatele ja lastega paaridele. Siin on mitu väikest hubast lahesoppi peene liivarannaga, mida tuule ja otsese päikesevalguse eest kaitseb männimets.

Arenal on üks esimesi turismipiirkondi Mallorcal. Siin on enamus hotelle 2-3*. See on väga elav kuurort noortele, kes armastavad mürarikast, aktiivset ja suhteliselt odavat puhkust.

Playa de Palma ja Can Pastilla linnad on Arenali auväärsem jätk hästi arenenud meelelahutuse infrastruktuuriga. Ranna esimesel real - kõrge kategooria hotellid. Can Pastillas on avatud "Mereklubi" kõikvõimalike veeatraktsioonidega.  Cala Major  - pealinnale lähim turismitsoon. Kuurort sobib neile, kes soovivad veeta päevi mere ääres ning õhtuti käia pealinna poodides, restoranides ja diskoteegis. Siin on palju poode ja baare, kuid lastele pole peaaegu midagi.  Illetas on rahulik ja mugav luksuskuurort. Lähedal asub Bendinati golfiklubi. Illetas on soovitatav lastega või lasteta peredele, kes otsivad lõõgastavat, taastavat puhkust.

Palma Nova on vaikne turismipiirkond, mis sobib hästi paaridele, kes otsivad lõõgastavat puhkust.

Magaluf on saare kuulsaim kuurort Venemaa turistide seas. Kaasaegne, väga elav, suurepärase infrastruktuuri ja kõrghoonetega hotellid. Soovitatav eelkõige noortele, kuid mitte halb peredele. Siin on veepark, kardisõit, saare suurim veeteemapark Western Water Park ja Poniente golfiklubi, kus on pikk ja väljakutseid pakkuv väljak professionaalidele. Siin asub ka üks Mallorca kuulsamaid diskoteeke – BCM. Santa Ponsa kuurort on rahulik roheline turismipiirkond, vähem rahvarohke kui Magaluf. Sobib peredele: siin saab päeval aktiivselt puhata ja öösel rahulikult magada. Lähim disach asub Magalufis. Kohalik rand on lai, peene liivaga laht, kus on männiistandus ja väljateenitud Sinilipp.

Paguera on väike kuurordikeskus saare edelaosas, ideaalne koht loodusesõpradele ja romantilistele paaridele. Siin on palju hubaseid selge madala vee ja liivarandadega lahesoppe.

Kunstnikud ja meelelahutajad armastavad Puerto Polensas lõõgastuda ning kohalikust sadamast, kuhu saabuvad rikkad turistid üle kogu maailma, on saanud üks saare kosmopoliitsemaid punkte. Peamised kohustuslikud mered on San Vicençi laht ja Formentori poolsaar. Formentoril on samanimeline rand, mis on üks Mallorca kuulsamaid, peene liiva ja erakordselt selge veega.

Alcudia on veel üks populaarne turismisihtkoht, kus asuvad Platja d'Alcudia, Platja de Muro ja C'an Picafort. Turistide erilist tähelepanu köidavad siin iidsed linnamüürid, Vana-Rooma linna Pollentia varemed ja hästi säilinud amfiteater.

Pinero Tal 3-* hommiku- ja õhtusöögid  Novatours  - alates 755 € (7 ööd/inimene)  

Fergus Bermudas 4*  hommikusöögid   Novatours  - alates 789  (7 ööd/inimene)  

Ilusion Calma 3* kõik hinnas Novatours - alates 875  (7 ööd/inimene)  

Mediterranean Bay 4* Novatoursi hommiku- ja õhtusöögid - alates 875    ( 7 ööd/inimene)  

Iberostari valik Llaut Palma  5*  hommikusöögid  Novatours - alates  1179 €  ( 7 ööd/inimene)  

 

 

 

Almeria  

Almeria kuurort asub Hispaania kaguosas. See on samanimelise rannikuprovintsi peamine linn.  Andaluusia autonoomses piirkonnas. Kuigi veel suhteliselt noor, kuid samas paljutõotavalt arenev ja jõukas, meelitab see kuurort igal aastal üha rohkem turiste. Nad tulevad siia suurepärast puhkust veetma, mis pakub kauneid randu, pehmet kliimat, hämmastavat loodust, arenenud turismiinfrastruktuuri ja piirkonna ainulaadset ajalugu. Almeriat eelistavad turistid, kellele meeldivad vabaõhutegevused, lisaks ka mitmesuguse meelelahutuse ja ekskursioonide armastajad.

Almeria loodus torkab silma oma kontrastide poolest: seal on palju kilomeetreid helehalli liivaga randu ja majesteetlikke kaljusid, mis kas sujuvalt laskuvad merre või murduvad selle kohal järsult. Vastupidiselt mõne piirkonna rohelusele on seal ilma taimestikuta kivikõrbeid ja kuivade kanalitega jõgesid: selle kuurordi loodus tundub ohjeldamatu ja metsik.

Turistide poolt armastatud rannakuurort Roquetas de Mar asub Lõuna-Hispaanias. See asub Andaluusia rannikul, kuulsast Almeriast vaid poole tunni kaugusel. Siin on aastaringselt palav, suvel soojeneb väikeste lahtede vesi hästi ja selles on mõnus ujuda. Linnas on palju rohelust, mõned puud kannavad vilja hooajal - vilju saab noppida otse oksalt, jalutades mööda päikesepaistelisi tänavaid. Enamik turiste tuleb Roquetas de Mari rannapuhkusele, mugavale turismiinfrastruktuurile ja suurepärasele köögile.

 

Costa Brava  

Costa Brava (hispaania keeles "metsik kivine rannik" või "julgete rannik") on Kataloonia ranniku loodeosa Girona provintsis Prantsusmaa piiri lähedal. See on Vahemere ranniku üks maalilisemaid nurki, mis ühendab endas suurepärased rannakuurordid vabaõhu- ja turismialadega.

Piirkonna liivarannad ulatuvad Prantsusmaa piirist 214 km kaugusele.

Mändide, mändide ja kuuskedega võsastunud Püreneede läbimatud kaljud ja smaragdsed kaljud, mille hulgas avanevad silmale maalilised lahed, valge liiva ja kiviklibuga randad taevasiniste merelainete lähedal - loodus premeeris neid kohti nii heldelt, et Costa Brava valisid inimesed kõige iidsematest tsivilisatsioonidest – ibeerlased, vanad kreeklased ja roomlased.

bottom of page