top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuneesia (Novatours)

 

19.09.2021-17.10.2021

Tuneesia asub Põhja-Aafrikas Vahemere ääres, 30. ja 38. põhjalaiuse vahel. Inimasutuse tihedus varieerub Tuneesia eri osades ulatuslikult. Lõunapoolsed alad on asustatud väga hõredalt. Pealinna ümbrus Põhja-Tuneesias on seevastu asustatud väga tihedalt.

Seal valitseb vahemereline kliima, kuivade ning palavate suvede ja jahedamate talvedega. Parima aeg külastamiseks on märtsist maini, mil on parajalt soe ning maapiirkonda katavad metsikud lilled. Suvel on parima aeg rannamõnude nautimiseks, kuid siis on ka kõrghooaeg. Sahara kõrbe tasub külastada hilissügisel, mil pole enam nii palav.

Pealinna piirkonnas Tuneesia põhjaosas on päevane keskmine temperatuur detsembrist märtsini 16°C – 18°C, aprillis ja novembris 20°C – 21°C, mais ja oktoobris 25°C, juunist septembrini 29°C – 33°C. Põhja-Aafrikas Vahemere ääres asuv Tuneesia on turistide sihtpunktiks eeskätt oma väga rikkaliku ajaloopärandi poolest. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Tuneesiast üks looduslik objekt (Ichkeuli Rahvuspark eeskätt oma rändlindude peatuskoha tõttu Ichkeuli järve ääres) ja seitse kultuurilist objekti. Viimastest tähtsaimad on seotud vanaaja kõrgkultuuridega. Just kaasaja Tuneesia territooriumil asus vana aja kuulus linn Kartaago, mille varemed on tänapäeval kaitse all.

bottom of page