top of page

Sitsiilia (Novatours)

24.09.2022-08.10.2022

 

Sitsiilia on Itaalia üks salapärasemaid ja ainulaadsemaid piirkondi, mida ümbritsevad kõikvõimalikud kuulujutud ja müüdid. Esimene seos saarega on muidugi maffia, kuid kurikuulsad klannid, kui neid on, ei kiirusta end turistidele näitama. Reisijad ei oota detektiivilugusid, vaid mugavat äraolemist suurepäraste maastike, imeliste randade ning arvukate looduslike ja arhitektuuriliste vaatamisväärsuste keskel.

Sitsiilia on paljuski esimene ja ainulaadne: see on Vahemere suurim saar ja ainuke Itaalia piirkond, kus on oma parlament ning kus asub ka riigi suurim aktiivne vulkaan – majesteetlik Etna. Saarel on omavahel tihedalt põimunud ajastud ja kultuurid: leidub iidseid templeid, keskaegseid kirikuid, luksuslikke palazzosid, süngeid katakombe. Kui lisada sellele kohalike temperamentne külalislahkus ja maitsev köök, saate aru, miks Sitsiilia on sajandeid olnud gurmeereisijate lemmikmaitse.

Ametlikult on Sitsiilia jagatud 9 provintsiks, mille halduskeskus asub Palermos. Seda päikeseküllast linna ei nimetata asjata vabaõhumuuseumiks: see väärib kuulumist viiest ainulaadse arhitektuuripärandiga Itaalia linnast. Kohalikud tänavad on täielik kontrast: osa keskusest hävis Teise maailmasõja ajal ja on siiani varemetes. Palermo pärliteks on suurepärane Palazzo Normanni Vabaduse väljakul, maaliline La Martorana kirik ja Massimo teater, mis on suurim Itaalias.

Pealinnast mitte kaugel asub Corleone linn, kus kunagi asus legendaarse Sitsiilia maffia peakorter.

Saare geograafiline keskus on Enna ja Caltanissetta provintsid. Need pole turistide seas nii populaarsed kui rannikualad, kuid siin on, mida vaadata. Just siin asuvad suurimad looduskaitsealad iidsete metsade ja järvedega, samuti kirikud, lossid ja kloostrid.

Sitsiiliast lõuna pool – Agrigento ja Ragusa, mida peseb õrn Vahemeri. Agrigento peamised vaatamisväärsused on katedraal, Jumalaema kirik, Püha Vaimu klooster, kuid need kõik kahvatuvad sealsamas asuva Templioru ees. Need on maailmakuulsad Kreeka varemed 5.-6. sajandil eKr. e., rabades kujutlusvõimet oma monumentaalsusega. Ragusa on kuulus mitte ainult oliivisalude, vaid ka luksusliku arhitektuuri poolest: selle iidsed tänavad elegantsete kirikute ja palazzodega on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Villaggio Alcantara 2*  söökideta Novatours - al.  689  (7 ööd/inimene)

Sylesia 3*  hommikusöögid  Novatours - al. 715  (7 ööd/inimene)

Dolcestate 4* hommiku- ja õhtusöögid Novatours - al. 835 €  (7 ööd/inimene)

Unahotels Naxos Beach 4*  kõik hinnas Novatours –   al.  1050€ (7 ööd/inimene)

Cefalu merepalee  5 *   hommiku- ja õhtusöögid Novatours – al.  1190 € (7 ööd/inimene)

bottom of page