top of page

 

AÜE (Novatours)

29.01.2022-05.03.2022

Talvekuudel on AÜE puhkuseks ideaalne, suvel on väga kuum ja niiske, päike paistab 350 päeva aastas. Siin valitseb kuiv lähistroopiline kliima. Talvel võib esineda üksikuid tugevaid vihmahooge. Kõige parem aeg reisimiseks AÜE-sse on periood oktoobrist maini, millal õhutemperatuur on alates 18C kuni 30C. Sel perioodil (eriti veebruaris) on võimalikud vähese vihmaga päevad. Aasta keskmine hulk vihmaseid päevi – 5. Suvel võib tõusta õhutemperatuur kuni 50C. Merevesi on alates alates 20C jaanuaris kuni 27C oktoobris.

Raha ja krediitkaardid

Emiraatide rahaühik on dirhem (AED). 1 USD on umbes dirhemit, 1 EUR umbes 4,7 dirhemit. Dirhemeid vahetatakse ka Eestis. AÜE’s aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte, paljudes kauplustes saab tasuda ka deebetkaardiga. ATM sularaha-automaadid on pankades, tänavatel ja ostukeskustes.

Kuurortid

 Abu Dhabi – Araabia Ühendemiraatide pealinn, riigi poliitiline ja halduskeskus ning presidendi residents. Emiraadi Abu Dhabi territoorium moodustab üle 70% Araabia Ühendemiraatide üldpindalast, 95% riigi naftavarudest kuulub Abu Dhabile. Emiraadi koosseisu kuulub ka 200 Araabia poolsaart ääristavat saart ja linn-oaas Al Ain. Linnale pandi alus 1760. aastal mageveeallika lähedal, mille juurde viis jahimehi end jälitamise eest päästa püüdnud gasell.

Dubai
Kaasaegse Dubai ajalugu saab alguse 1830. aastatel. Sel ajal rajasid hõimu bani yas liikmed valitseva perekonna Maktoumide eestvedamisel väikese kaluriküla Shindaga poolsaarel Pärsia lahe suudmes. 1870. aastate lõpus mainiti Dubaid kui võtmesadamat lahe rannikul ja sajandi lõpuks sai linnast Araabia poolsaare suurim kauplemise keskus. Tänapäeval nimetatakse kosmopoliitset Dubaid fenomenaalseks linnaks. See on kõige enam külastatav emiraat, mis on saanud peamiseks turismipiirkonnaks Lähis-Idas. Turiste võlub pilvitu taevas, randade kuldsed liivad, laugete kallastega soe meri, teeninduse kõrgeim tase, lõbustuste rohkus nii täiskasvanutele kui lastele ning erakordselt suur kaubavalik kauplustes ja turgudel.

Jumeirah – puhkeala ja kõige mainekamate rannakuurortide keskus Dubais. Siin saab imetleda kuulsat purjekujulist hotelli Burj Al Arabi, jalutada mööda Souk Madinat’ kaubandus- ja meelelahutuskeskust, kus on suur hulk kauplusi, restorane ja kohvikuid, külastada Jumeirah’ mošeed – Araabia arhitektuuri klassikalist näidet. Linna hotellis peatujad saavad takso või ühistranspordiga sõita hooldatud munitsipaalranda – Jumeirah Beach Parki. Lahe sile pind on ideaalne paik kõikide veespordialade harrastamiseks – surfamiseks, skuutriga või veesuuskadel sõitmiseks. Jumeirah’s asuvas kuulsas veepargis Wild Wadi on atraktsioone nii täiskasvanutele kui lastele. Lahe suudmes laiub imepärane tehissaar Palm Jumeirah, mille „harudel“ asuvad elamumassiivid ja viietärnilised kuurordid. Siin paikneb ka uus, tehnika viimase sõna järgi sisustatud veepark Aquaventure.

Ras al-Khaymah – kõige põhjapoolsem seitsmest emiraadist – laiub piki Pärsia lahte Omaani piirini, mis kulgeb piki mäeahelikku. Ras al-Khaymah’ emiraati sissesõidul avanevad vaated suurte veehoidlatega palmisaludele, puhtale mereveele ja suurejoonelistele Hajari mägedele. Piki Ras al-Khayma’ rannikuala paiknevad luksuslikud rannakuurordid. Emiraadi kaguosas, mägises paigas Khatis, avastati kuumaveeallikad ja nüüd külastavad tuhanded turistid vesiravikuurorti Khatt Springs, et nautida ravivanne ja tervist parandada.

Sharjah – see on suuruselt kolmas AÜE koosseisu kuuluvast seitsmest emiraadist ja ainuke, mis paikneb korraga kahel rannikul. Pärsia lahe kaldal asub emiraadi pealinn Sharjah, kuid India ookeani ääres paiknevad asulad Kalba, Khor Fakkan ja Daba El Hassan. Sharjah piirneb Dubai, Ajmani ja Fujairah’ga. Emiraadi maastik varieerub piiritutest maaliliste roheliste oaasidega oranžidest kõrbetest kuni rannikuala mäeahelikeni. Sharjah’ Pärsia lahe rannikul paiknevad rannakuurordid.

bottom of page